MI AZ UTCAI SZOCIÁLIS MUNKA?


Szolgáltatás, módszer, keret. Nézőpont kérdése. Nekünk hivatás.

A Periféria Egyesület két utcai gondozó szolgálatot működtet Nyíregyházán a hajléktalan emberek megsegítésére.  A két szolgálatban négy utcai szociális munkás dolgozik, mindegyikük legalább tíz év szakmai gyakorlattal és szociális munkás diplomával rendelkezik. Szakembereink naponta 30-40 fedél nélküli emberrel tartanak rendszeres kapcsolatot. Fő feladatunk az utcán élő emberek segítése, életkörülményeik javítása, integrációjuk elősegítése.

Mit nyújtunk konkrétan? Az alábbiakat:

  • Élelmiszert
  • Ruházatot, takarót
  • Tisztálkodási eszközöket
  • Elsősegélynyújtást, sebkötözést
  • Lakhatásba kerülést elősegítő programokat
  • Hajléktalanellátó, illetve bentlakásos intézményekbe történő elhelyezést
  • Egészségügyi ellátás felé közvetítést
  • Személyes tanácsadást, segítő beszélgetést
  • Szociális ügyintézést

Munkánkat az emberi méltóság és szabad önrendelkezés tiszteletben tartásával végezzük, igyekszünk támaszt nyújtani a hajléktalan embereknek.  Meglátásunk szerint munkánk sikerének kulcsa a bizalmi viszony kiépítésén túl, a rendszeres kapcsolattartáson alapul. Éppen ezért igyekszünk kiszámítható módon nyújtani szolgáltatásainkat, igazodva a fedél nélküliek szükségleteihez. Ezek figyelembe vételével választunk munkamódszereket, állítunk fel célokat és alkotjuk meg programjainkat, immár több mint 20 éve.

Munkánkról bővebben itt olvashat!